ТАЇНСТВО СОБОРУВАННЯ

Таїнство Маслоосв’ячення (Соборування) – це Таїнство зцілення душі і тіла.

У молитвах, що читаються при звершенні таїнства Соборування, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів недужного та про його одужання.

Для звершення таїнства використовується єлей (олія,). Єлей — один з найдавніших релігійних символів. З сивої давнини це був не тільки їстивний продукт, але й лікувальний засіб. Достаток олії сприймався як ознака благословення Божого.

Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: Хто з вас тяжко страждає, хай молиться…Хто з вас хворий, хай покличе пресвітерів Церкви, і хай помоляться над ним, помазавши його єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить хворого, і воздвигне його Господь; і якщо він гріхи вчинив, простяться йому (Якова 5:14-15).

Вже в апостольські часи була практика помазування хворих єлеєм, проте важливо зазначити, що зцілююча сила приписується не самій олії, а “молитві віри”. Наслідком цієї священодії, за словами апостола, є зцілення тіла й прощення гріхів.

Важливо зауважити!!! Мати Церква вчить, що в Таїнстві Соборування прощаються ті гріхи, які забуті і несвідомі. Тобто передувати Таїнству Соборування повинне Таїнство Сповіді, в якому кожен має можливість визнати перед Богом свої гріхи і щиро покаятися в усвідомлених гріхах. Відповідно тільки тоді Таїнство Соборування буде корисним для християнина.