О храме

Храми Богоявленння та Жон Мироносиць.

iMWlHPIZhdM Храмовий комплекс на честь Богоявлення знаходиться у житловому масиві Позняки, міста Києва. Зручне транспортне сполучення дозволить кожному бажаючому, без особливих перешкод, дістатися нашої парафії.

Спорудження було розпочато у червні 2009 року, коли силами приходу та з Божої ласки ми звели перший храм. Вже 16 грудня, на честь святих праведних Жон 96_bigМироносиць, його освятив Блаженніший Володимир, митрополит Київський та всієї України. У зв’язку з тим, що масив Позняки досить щільно заселений та многолюдний одразу ж виникла необхідність побудови більшого храму, так як останній не міг вмістити всіх бажаючих молитися на недільних та святкових богослужіннях. Тому, молитвами наших прихожан, ми звели більший храм на честь свята Хрещення Господнього або Богоявлення. Тепер вся парафія відзначає престольне свято двічі на рік: 19 грудня та у третю неділю після Великодня.

10_-033 Божою милістю храм наповнився великою кількістю святинь. У ковчезі з мощами, для молитовного поклоніння, зберігаються часточки святителів Олексія та Тихона, патріархів Московських, святителя Інокентія Херсонського та Луки Кримського, преподобних Кукши Одеського, ФеодораСанаксарського, Антонія Радонезького, Феодосія Кавказського та святого Філарета Мордовського. У різний час парафія наповнилась також іконами з частками молей великомучениці Варвари, преподобних Сергія Радонезького та Амфілохія Почаївського, великомученика Георгія Побідоносця та праведної Марії Магдалини, мученика IV століття Уара, преподобного Феофіла Київського та святителя Іоанна Рижського, а також преподобних Димитри Київської, Олімпіади Арзамаської та Єфросинії Полоцької, святої рівноапостольної Ніни та Севастійських мучеників.

Богослужіння в нашому храмі проходять в суботні, недільні дні та у свята. Крім того, по середах о 18:00 завжди служимо молебень з акафістом. Взагалі, розклад богослужінь, як і в кожній парафії, може змінюватись в залежності від річного циклу, уточнити його завжди можна в самому храмі або у спеціальному розідлі сайту.

ФП2_-084 З плином часу у нас сформувалась досить не мала недільна школа. Заняття в ній проводяться для прихожан різних вікових груп. На даний час функціонують групи для найменших – 3-4 та 5-7 років (навчаються по суботах), далі 8-9, 10-11, 12-13 років, а також підлітки старших класів (навчаються у неділю). По недільних вечорах, о 17:00 наш диякон Георгій Базюк проводить лекції для дорослих. При храмі також функціонують гуртки образотворчого мистецтва та співу. Діти, разом з викладачами, регулярно організовують виступи у святкові дні. Традиційними, для нашого храму, стали благодійніярмарки на яких продаються різні вироби зроблені дитячими руками та смачна випічка. Усі кошти, вилучені з таких ярмарок, ми віддаємо на допомогу нужденним.

Окрім недільної школи у нас існує й інший напрям соціальної роботи. Так, по понеділках, о 17:30 проводяться зібрання групи на честь святого праведного Іоанна Кронштадського для алко- та наркозалежних людей та членів їх сімей. Також, по п’ятницях, о 19:00 відбуваються настановні бесіди для майбутніх хресних батьків.Проект недільної школи

По причині великої кількості людей, що так, чи інакше, пов’язані з позабогослужбовою діяльністю парафії, виникла необхідність розширення площ для навчальних та соціальних потреб. Тому, з 2015 року, нами розпочато будівництво двоповерхової недільної школи, де будуть розміщені аудиторії та актовий зал.

Окрім настоятеля, на приході несуть послух ще два священики та диякон. Загалом, вже багато чого зроблено, та багато чого ще необхідно зробити. Меж для досконалості немає, тому будемо завжди раді будь-якій підтримці наших починань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *